Facebook Sayfa Açmak

0
7
views

Birçoğumuzun bildiği gibi herhangi bir ürün, marka, internet sitesi veya hayran grubu için facebook üzerinden kitleye ulaşabileceğimiz bir sayfa oluşturabiliriz. Böylece hayran kitlemize daha kolay ulaşıp, istediğimiz gibi etkinlik, haber veya duyuruları onlara ulaştırabiliriz. Bu konumuzda sizlere yeni facebook sayfası açmak için neler yapmanız gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Hemen aşağıdan takip edin.

1- Facebook hesap girişi yapın.

 

Facebook hesabınıza giriş yapınız. Hesabınıza giriş yapmadan facebook sayfası açamazsınız. Eğer facebook hesabınız yoksa ilk olarak facebook hesabı açmanız gerekecektir.

2- Sayfa Oluştur butonunu bulun.

Yeni facebook sayfası nasıl açılır

 

Giriş yaptıktan sonra facebook sayfası açabilmek için facebook sayfa açma bağlantısına tıklamanız gerekecektir. Facebook sayfa aç bağlantısı, facebook girişi yaptıktan sonra sol tarafta beğendiğiniz sayfaların olduğu bölgede bulunmaktadır. Onu bulup tıklayın ve sonraki adıma geçin.

3- Sayfa Kategorisi Seçmek.

 

Sonraki adım açacağınız sayfa için bir kategori belirlemek olacaktır. Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi 6 adet seçebileceğiniz kategori bulunmaktadır. Bunlar: eğlence, dava veya topluluk, sanatçı,müzik grubu veya tanınmış kişi, yerel işletme, marka ürün ve şirket gibi kategorilerdir. Size uygun olanı seçin ve devam edin.

4. Sayfa Alt Kategorisi Seçimi.

 

Sayfa kategorinizi seçtikten sonra, sayfanız için alt kategori belirlemeniz gerekecektir. Alt kategorilerde pek çok seçenek bulunmaktadır. Sizler size uygun olanı seçebilirsiniz ve devam edebilirsiniz.

5. Sayfa Profil Resmi Belirlemek.

 

Şimdi geldi sayfanız için profil resmi belirlemeye. Profil resminizi seçmek için 2 seçenek var. Bunlar “Bilgisayardan Yükle” ve “İnternet Sitesinden Aktar” şeklindedir. Siz hangisini kullanmak istiyorsanız ona tıklayın ve sayfa için profil resminizi yükleyin.

6. Sayfa Açıklamaları.

 

Son olarak sayfanız hakkında kısa bir açıklama yazın. Sayfa açıklamanız kısa, net ve açıklayıcı olsun. Sayfa açıklamasını yazdıktan sonra varsa bir websiteniz onu da yukarıda gösterilen yere girin ve bilgileri kaydet butonuna tıklayın.

Tüm bilgileri yukarıdaki şekilde doldurursanız facebook sayfası açmış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here