Bireysel Banka Hesabı

0
5
views

Bireysel banka hesabı açmak için yapmanız gereken, nüfus cüzdanınız ile çalışmak istediğiniz bankaya gidip, Banka hesabı açmak için başvuruda bulunmaktır. Fakat unutmamanız gereken, banka hesabına başvuru yapabilmek için T.C. Kimlik numarasını üzerinde bulunduran bir nüfus cüzdanı olmalıdır. Eğer nüfus cüzdanınızda tc kimlik numaranız yok ise, işlem yapamayacaksınız.

Bireysel Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Banka Hesabı Açarken İstnen Bilgiler:

Bireysel banka hesabı açarken sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgiler genel olarak aşağıda sıraladığımız bilgiler olacaktır.

  • İş adresi
  • Ev adresi
  • Telefon numaralarınız. Cep ve var ise sabit hat numaranız.
  • Çalışma veya meslek bilgileriniz.

Yukarıdaki bilgileri verdikten sonra bireysel banka hesabı açmanız için size bir kullanıcı sözleşmesi imzalatılacaktır. Bu sözleşme, sizin ve banka arasında oluşabilecek herhangi bir uyuşmazlık veya benzeri sorunlarda kanun karşısında bankayı ve sizi koruyan maddeler içermektedir. Banka hesabı açmak için imzalatılan sözleşmeyi baştan sona kendiniz okuyabilir, ya da size hesap açan müşteri temsilcisinden size özetlenmesini isteyebilirsiniz. Zaten siz imzaladıktan sonra sözleşmenin bir kopyası size verilecektir.

Bilgileri verip müşteri sözleşmesini onayladıktan sonra, banka tarafından sizin için hesabınız açılmış olacaktır. Hesap açıldıktan sonra bankalar size bir hesap cüzdanı verirler ve bu hesap cüzdanı ile banka şubelerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca hesaplarınızı yönetebilmeniz için sizlere banka hesap kartı da gelir. Banka hesap kartının gelmesi ortalama olarak 10-15 gün sürebilmektedir. Hesap kartınız geldikten sonra bankacılık işlemlerinizi istediğiniz zaman Atm’lerden kendiniz yapabilirsiniz. Ayrıca bankaların mobil uygulamaları ve internet bankacılığı sayfaları ile de tüm işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bunu yapmak için de kartınızı mobil ve internet bankacılığına açmanız gerekecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here